یو پی اس ماژولار چیست ؟ 4 نکته مهمups modular

تعریف ups modular

یو پی اس ماژولار را نباید با یو پی اس هایی با قابلیت کارکرد موازی اشتباه گرفت، تعریف پاور سونیک از یو پی اس ماژولار می­‌تواند با افزایش نیاز مصرف کننده ولتاژ را افزایش دهد یعنی یو پی اس ماژولار به این صورت است که می‌تواند از یک واحد افزونگی N+1 تا N+X را فراهم کند. افزایش ولتاژ با اضافه کردن ماژول‌های اضافی که می‌توانند به صورت جداگانه در یک شاسی قرار گیرند، به دست می‌آید.

در مواردی که تامین برق از اهمیت بالایی برخوردار باشد، یک دستگاه UPS می‌تواند تنها یک نقطه شکستی باشد که می‌تواند بسیاری از سیستم‌های دیگر را نیز مختل کند.

بیشتربخوانید: یو پی اس برای بانک ها

برای ارائه قابلیت اطمینان بیشتر، چندین ماژول UPS کوچکتر و باتریها را می‌توان با هم ادغام کرد تا حفاظت انرژی اضافی معادل یک UPS بسیار بزرگ با ماژول‌های اضافی فراهم کند تا در صورت خرابی یکی از ماژول‌ها، افزونگی ایجاد شود. به این ترتیب، خرابی یک ماژول تأثیری بر عملکرد سیستم یا سایت نخواهد داشت.

سیستم‌های UPS سه فاز ماژولار، در بسیاری از مراکز داده و برنامه‌های کاربردی انرژی حیاتی معمولا استفاده می‌شوند، این به دلیل این است که سیستم‌ها مبتنی بر ماژول‌های کوچک، سبک، فشرده، قابل تعویض گرم و کم‌هزینه هستند که می‌توانند در صورت نیاز اضافه شوند، یا در واقع ماژول‌های بیشتری. برای افزونگی اضافی می‌توانند به آن اضافه شوند.

در این مقاله ما سعی می‌­کنیم محاسن را با ایرادات معمولی نیز پوشش دهیم. اکثر سیستم‌های یو پی اس سه فاز کنونی دارای قابلیت موازی یا مقیاس‌بندی هستند، که امکان اضافه کردن واحدهای یو پی اس موازی را در زمان نیاز به برق یا افزونگی اضافی فراهم می‌کند.

بیشتربخوانید: یو پی اس برای خودپردازها

مثلا؛ اگر 100KVA حداکثر بار باشد، 2 در 100KVA سیستم به عنوان حداقل مورد نیاز خواهد بود، این بدون در نظر گرفتن بازده بار یا رشد است.

یک UPS modular به طور کلی همراه با محفظه‌ای از نوع رک است که شامل کابینت باتری در پایین یا در یک قفسه جداگانه است و ماژول‌های قابل تعویض داغ که یکی بالای دیگری قرار گرفته‌اند، که می‌توانند هر زمان که نیاز به برق بیشتر یا سطح افزونگی بیشتری باشد، اضافه شوند.

مزایا یو پی اس ماژولار

مزایای یو پی اس modular به شرح زیر می‌­باشد:

افزونگی

تمام سیستم­های یو پی اس به گونه ای طراحی شده اند که در طول عمر یو پی اس به طور مداوم کار کنند. یک یو پی اس modular به گونه ای طراحی شده است که در مواقعی که نیاز به افزونگی بیشتری است.

انعطاف پذیر باشد. در نتیجه شکست را به حداقل می‌رساند. ایده کلی این است که هرچه تعداد ماژول‌های با ظرفیت آزاد و اضافی بیشتر باشد، سطح افزونگی بیشتر خواهد بود.

هزینه نصب پایین‌تر

UPS ماژولار در بسیاری از موارد می­تواند مقرون به صرفه­تر از نصب سیستم های UPS موازی یا مقیاس پذیر باشد.

تحویل، تخلیه و موقعیت یابی

یک یو پی اس مستقل یا موازی یک واحد است و هنگام تحویل در محل می­‌تواند مشکل ساز باشد. آنها می‌توانند بسیار بزرگ و همچنین سنگین باشند. یک یو پی اس مدولار را می توان به قطعات تقسیم کرد و دوباره در محل مونتاژ کرد. این می‌واند هزینه‌های تحویل را کاهش دهد و همچنین سایت‌ها را در دسترس‌تر کند.

کمترین فضای طبقه، در مقایسه با سایر سطوح مقیاس پذیر / راه حل های موازی

سیستم های UPS معمولی به دلیل اینکه معمولاً به صورت افقی روی زمین کشیده می­شوند، فضای بیشتری را اشغال می کنند. UPS مدولار معمولاً به طور عمودی در رک افزایش می یابد. در نتیجه از فضای کمتری برای کف استفاده می‌شود. ثانیاً، اگر UPS معمولی دارای کابینت باتری جداگانه باشد، نیاز به استفاده از باتری های UPS کمتری است.

یو پی اس ماژولار چیست و چه باید بدانیم

سطح بالاتری از راندمان با بار مقیاس پذیر

یک یو پی اس به طور کلی هنگام کار با بار 100٪ در بهترین حالت خود کار نمی کند. با یک یو پی اس modular با حفظ نسبت بار بالا به قابلیت UPS به این معنی است که UPS به کارآمدترین روش خود کار می‌کند.

کاهش خرابی در حین تعمیر و نگهداری / تعویض فوق سریع (MTTR)

یک سیستم UPS مستقل معمولی در هنگام خرابی یا اضافه بار و غیره روی بای پس می رود. UPS عموماً باید در حین تعمیر یا ارزیابی فنی برای ارزیابی واحد ایزوله شود.

پس از ارزیابی و یافتن مشکل در UPS خراب، زمان برای تعویض قطعه وجود دارد، و اگر قطعه نیازمند تعمیر در دسترس نباشد امکان تعمیر نیست و به طبع باید منتظر موجود شدن قطعه برای تعمیر  بود در نتیجه زمان بیشتری برای تعمیر لازم است.

بیشتربخوانید : بهترین یو پی اس خانگی کدام است؟

با یک واحد ماژولار، ماژول معیوب به سادگی حذف شده و با یک سیستم جدید جایگزین می شود. این عمل می‌تواند به معنای واقعی کلمه چند ثانیه طول بکشد زیرا ماژول معیوب در طول شرایط زنده برداشته و جایگزین می‌شود، بنابراین هیچ افت قدرت یا از دست دادن پشتیبان UPS وجود ندارد. با این حال، بسیاری از سازندگان سیستم‌های UPS مدولار، هنوز یک نقطه خرابی در خود سیستم دارند و آن داشتن یک سوئیچ استاتیک منفرد است.

اگر این کار انجام نشد، سیستم از کار می افتد. Power Sonic سیستم‌های UPS مدولار را با سوئیچ‌های استاتیک تعبیه‌شده در هر ماژول ارائه می‌کند.

بیشتربخوانید: یو پی اس برای کولر مناسب است؟

دریافت قدرت بیشتر از همان زیرساخت

به عنوان مثال، اگر سایت شما کابلی است و قادر به پشتیبانی از سیستم‌های یو پی اس مستقل موازی 2 تا 100KVA است، بنابراین باری که پیش‌بینی می‌کنید بر روی UPS قرار دهید نباید بیشتر از 100KVA باشد. در غیر این صورت، افزونگی دریافت نخواهید کرد، یا در غیر این صورت، هر یو پی اس را اضافه بار خواهید داشت. با یک سیستم ماژولار، اگر به دنبال افزایش کار هستید، برای رسیدن به این هدف، فقط باید 1 ماژول اضافی اضافه کنید.

بیشتربخوانید: عیب یابی یو پی اس به چه شکل است؟

مثلا؛ اگر به افزونگی نیاز دارید و یک سیستم مدولار مقیاس پذیر 20KVA را انتخاب کرده اید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که 1 عدد ماژول 20KVA اضافی اضافه کنید. بنابراین، بر اساس مثال بالا در برابر سیستم های 2 تا 100KVA شما به سادگی یک سیستم مدولار 120KVA خواهید داشت.

بیشتربخوانید: نحوه نصب یو پی اس چگونه است؟

علاوه بر این؛ اگر سایت شما قبلاً قادر به پشتیبانی از سیستم‌های UPS موازی 2 تا 100KVA باشد، یک UPS ماژولار به شما امکان می‌دهد تا از زیرساخت استفاده کامل داشته باشید و رشد توان را تا 200KVA به جای سناریوی بار کامل 100KVA ممکن می‌سازد.

هزینه کمتر باتری ها

یک UPS مدولار به عنوان یک قانون کلی، یک باتری متمرکز دارد که توسط ماژول‌ها مشترک است. با یک یو پی اس مستقل / موازی نیاز به داشتن 2 باتری مجزا برای پوشش هر یو پی اس وجود دارد و در نتیجه هزینه باتری افزایش می یابد.

 Power Sonic می تواند سیستم های UPS مدولار را با باتری متمرکز یا باتری موازی ارائه دهد. علاوه بر این؛ ما همچنین می‌توانیم سیستم‌های UPS مستقل با باتری معمولی را ارائه دهیم. انتخاب باشماست.

هزینه تعمیر کمتر

در صورت خرابی فاجعه بار یو پی اس های مستقل / موازی و سیستم به دلیل در دسترس نبودن قطعات یا در دسترس نبودن قطعات باید به طور کامل تعویض شود، در مقایسه با خرابی فاجعه بار یک ماژول، هزینه‌ها معمولاً 10 تا 20 برابر خواهد بود.

در مقایسه با جایگزینی یک ماژول. اگر هر دو سیستم مستقل در صورت کارکرد موازی جایگزین شوند، حتی بدتر خواهد بود.

بیشتربخوانید: یو پی اس چیست؟

هزینه کمتر مالکیت در طول عمر

یک سیستم UPS مدولار منفرد نسبت به زمانی که 2 سیستم UPS موازی همزمان در حال اجرا باشد هزینه کمتری برای راه اندازی دارد. یک راه حل مستقل ممکن است بیش از دو برابر هزینه در طول عمر داشته باشد. بسته به تعرفه برق شما، UPS می‌تواند جزئیاتی از میزان مصرف انرژی در هر سناریو و هزینه ارائه دهد.

ما می‌توانیم در هزینه سایت شما صرفه جویی کنیم. ما همچنین می‌توانیم عوامل دیگری مانند تصحیح ضریب توان و کاهش کربن از طریق تنظیم کربن را توصیه کنیم.

یک سیستم یو پی اس ماژولار یک راه حل عالی بر اساس پارامترهای زیادی ارائه می‌دهد، با این حال هزینه و عملکرد تقریباً همیشه مطرح است. اگر برای سیستم یو پی اس نیاز دارید، لطفا با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید تا به شما در انتخاب راه حل مناسب کمک کنند.

باسط رستمی
ارسال دیدگاه