استبلایزر تک فاز

فیلـتر

نمایش دادن همه 16 نتیجه

استبلایزر تک‌فاز

معمولاً قیمت وسایل الکتریکی مخصوصاً وسایلی که کارخانه‌ها و مراکز درمانی از آنها استفاده می‌کنند بسیار بالا است و افراد برای اینکه از آنها به‌خوبی مراقبت کنند؛ لازم است از بهترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کنند.

دستگاه‌های استبلایزر تک‌فاز از آن دسته مواردی هستند که می‌توانند با استفاده از ویژگی‌ها و خصوصیات خود، به بهترین شکل از وسایل الکتریکی محافظت کنند. این دستگاه‌ها با توانایی تثبیت ولتاژ برق شهری، به‌راحتی می‌تواند از وسایل الکتریکی در برابر نوسانات برق محافظت کند.

اما باید دقت کنید که دستگاه‌های استابلایزر تک‌فاز در مدل‌ها و برندهای مختلفی ساخته می‌شوند و هرکدام دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. پس بهتر است قبل از اقدام برای خرید، به طور کامل با مدل‌های مختلف آن آشنا شوید. در این ادامه این مطلب استابلایزر تک‌فاز را مورد بررسی قرار خواهیم داد و تمام مزیت‌ها و کاربردهای آن را بیان می‌کنیم.

انواع استابلایزر تک‌فاز

استابلایزرهای تک‌فاز، دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام مشخصات و ویژگی‌های خاص خود را دارند. به همین دلیل است که قبل از خرید باید با این مدل‌ها آشنا شوید. در ادامه انواع استابلایزر تک‌فاز را معرفی خواهیم کرد.

استابلایزر رله‌ای (پله‌ای)

یکی از انواع مختلف استابلایزر تک‌فاز که بسیار هم پرکاربرد است؛ استابلایزر رله‌ای است که به آن پله‌ای هم می‌گویند. در طراحی و ساخت استابلایزر رله‌ای، یک ترانس قرار داده‌اند که دارای چند رله است. این رله‌ها به نحوی سرهای خروجی سیم‌پیچ‌ها را تنظیم می‌کند که با برق منزل هماهنگ باشد. استابلایزر رله‌ای یا پله‌ای می‌تواند برق را به‌صورت پله‌ای تنظیم و اصلاح کند.

استبلایزر رله‌ای می‌تواند به‌راحتی جلوی سوختن و یا خراب‌شدن لوازم برقی را بگیرد. به این صورت که در عرض کمتر از یک ثانیه نوسان برق و افت ولتاژ را کنترل کرده و مانع از آسیب‌دیدن وسایل برقی می‌شود. از این نوع استابلایزر بهتر است در جاهایی استفاده شود که نوسانات برق به‌صورت لحظه‌ای است.

بهتر است بدانید که استابلایزر رله‌ای قادر است که تغییر ولتاژ تا 20 ولت را تشخیص دهد. همان‌طور که می‌دانید؛ وسایل برقی  هم ولتاژ 220 ولتی دارند؛ پس اگر نوسان برق به بالای 240 و یا به زیر 200 ولت برسد؛ این دستگاه می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ولتاژ برق را تنظیم می‌کند.

استابلایزر سروو موتور

در طراحی و ساخت این نوع از استابلایزر؛ به‌جای رله از ترانس حلقوی و مدور استفاده شده است. روی ترانس یک بازو قرار داده‌اند که توسط ترانس به‌صورت هوشمند کنترل می‌شود. این بازو وظیفه دارد؛ نوسانات برق و تغییرات ولتاژ آن را کنترل و تنظیم کند.

استابلایزر سروو موتور به دلیل اینکه سیستم مکانیکی دارد؛ نسبت به استابلایزر رله‌ای سرعت کمتری دارد. اما بهتر است بدانید که دقت بیشتری نسبت به رله‌ای دارد و توانای این را دارد که در بازه کمتر از 3 ولت نوسانات برق را کنترل کند.

کاربردهای استابلایزر تک‌فاز

کاربردهای استابلایزر تک‌فاز زیاد است و افراد باتوجه‌به نوع وسایل خود هرکدام از این استابلایزرها را که مناسب دیدند؛ می‌توانند استفاده کنند.

کاربرد استابلایزر رله‌ای بیشتر برای وسایل برقی خانگی و اداری است که به طور مداوم به برق وصل هستند و نوسانات برق به آنها آسیب می‌رساند.  این نوع از استابلایزر برای مواردی مانند: دستگاه چاپ، کامپیوتر، وسایل برقی باارزش، چراغ‌ها و لامپ‌ها، سیستم‌های حفاظتی و کنترلی و… کاربرد دارد.

از استابلایزر سروو موتور به دلیل دقت بیشتری که دارد؛ معمولاً برای وسایل حساس به نوسان برق، وسایل پزشکی و صنعتی استفاده می‌کنند.

خرید و قیمت استابلایزر تک‌فاز

خرید و قیمت استابلایزر تک‌فاز یک موضوع بسیار مهم است که ذهن خریداران را مشغول کرده است. اگر قصد خرید استبلایزر تک‌فاز را دارید؛ می‌توانید به سایت آلفا یوپی‌اس (Alphaups.net) مراجعه کنید و در آنجا علاوه بر مشاهده تمام مدل‌های استابلایزر تک‌فاز، قیمت آنها را هم ببینید و هرکدام را که دوست داشتید خریداری کنید.

اطلاعات بیشتر ...