یو پی اس آنلاین

فیلـتر

نمایش دادن همه 22 نتیجه

پیشرفت تکنولوژی باعث شده که بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های افراد جامعه به طور کامل حل شود و با خیال راحت به ادامه فعالیت در حوزه کاری خود بپردازند. یکی از بهترین و کاربردی‌ترین وسایلی که با تولید آن مشکلات زیادی را حل کرد، دستگاه یو پی‌ اس بود. این دستگاه باتوجه‌به توانایی و خصوصیاتی که دارد توانسته مشکلاتی قطعی برق را برای سازمان‌ها و کارخانه‌ها رفع کند.

قیمت و خرید یو پی‌ اس آنلاین از مهم‌ترین مسائلی است که ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. کسانی که قصد دارند از این دستگاه استفاده کنند؛ باید ابتدا اطلاعات خوب و جامعی درباره نوع دستگاه و کارایی آن به دست بیاورند و بعد به سراغ قیمت و خرید یوپی‌اس آنلاین بروند.

در این مطلب قصد داریم به طور جامع قیمت و خرید یو پی‌ اس آنلاین را مورد بررسی قرار دهیم و هرآنچه که لازم باشد درباره آن بدانید را بیان کنیم. پس اگر قصد استفاده از این دستگاه تغذیه برق را دارید و می‌خواهید قیمت و خرید یو پی‌ اس آنلاین را بدانید؛ تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

همان‌طور که می‌دانید؛ یو پی‌ اس یک منبع تغذیه برق بدون وقفه است که در هنگام قطعی برق شهری، انرژی لازم برای کارکردن تجهیزات الکترونیکی را بدون هیچ مشکلی فراهم می‌کند. یوپی‌اس‌ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از آنها یوپی‌اس آنلاین است.

یو پی‌ اس آنلاین (Online UPS) را کامل‌ترین نوع یو پی‌ اس می‌دانند. این امر به‌خاطر خصوصیات و ویژگی‌های خاصی است که در طراحی و ساخت آن به کار برده‌اند. در بیشتر جاهایی که وسایل و تجهیزات الکترونیکی حساسی دارند و یا از سرورهای حرفه‌ای استفاده می‌کنند؛ معمولاً بهترین گزینه برای آنها یوپی‌اس آنلاین است. به همین دلیل است که بیشتر افراد به دنبال قیمت و خرید یوپی‌اس آنلاین هستند.

تکنولوژی ساخت یو پی اس آنلاین با دیگر یو پی اس‌ها تفاوت دارد. عملکرد این دسته از یو پی اس‌ها بر اساس روش تبدیل دوگانه است. در زمان اتصال جریان، برق AC وارد یو پی اس آنلاین شده و توسط رکتیفایر به DC تبدیل می‌شود. این برق DC برای شارژ باتری و اینورتر موردنیاز است.

جریان DC باتری‌های یو پی اس برای اینکه بارهای خروجی را تغذیه کند؛ دوباره توسط اینورتر به جریان AC تبدیل می‌شود. این تبدیل دوگانه به‌صورت پیوسته و بدون هیچ توقفی انجام می‌گیرد. به همین دلیل زمان سوئیچینگ یو پی اس آنلاین صفر ثانیه است.

مدار یو پی‌ اس آنلاین

مدار یو پی‌ اس آنلاین همیشه وصل است و اگر برق شهری به هر دلیلی قطع و یا دچار نوسان شود؛ سوئیچ AC عمل می‌کند و برق ورودی دستگاه یوپی‌اس قطع خواهد شد. در کمترین زمان ممکن، بدون اینکه اصلاً قطعی برق احساس شود؛ خروجی یوپی‌اس آنلاین از باتری تأمین می‌شود و انرژی لازم برای کارکردن تجهیزات الکتریکی فراهم می‌شود.

زمان سوئیچ از برق شهری به برق باتری در یوپی‌اس آنلاین، صفر ثانیه است. درحالی‌که یوپی‌اس‌های آفلاین و لاین اینتراکتیو زمانی حدود 4 تا 6 میلی‌ثانیه نیاز دارند تا این سوئیچ انجام شود. همین امر باعث شده که یوپی‌اس آنلاین در مقایسه با سایر مدل‌های دیگر، برتری خاصی داشته باشد.

کسانی که در حوزه فعالیت خود از دستگاه‌های حساس استفاده می‌کنند؛ معمولاً از یوپی‌اس آنلاین استفاده می‌کنند. چون دستگاه‌های حساس با کوچک‌ترین نوسان برق ممکن است خراب شوند. اما با استفاده از فناوری یوپی‌اس آنلاین دیگر نگران این مشکل نخواهند بود.

مزایای یو پی‌ اس آنلاین

یوپی‌اس آنلاین دارای مزایای بسیار خوبی است و همین امر باعث شده که نسبت به سایر مدل‌های یوپی‌اس محبوبیت زیادی در میان افراد داشته باشد. بیشتر افرادی که از یوپی‌اس برای تأمین برق تجهیزات الکتریکی استفاده می‌کنند؛ معمولاً به‌خاطر ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فردی که یوپی‌اس آنلاین دارد؛ از آن استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین و شاخص‌ترین مزایای یوپی‌اس آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طراحی یوپی‌اس آنلاین به‌گونه‌ای است که قسمت اینورتر آن به‌صورت دائم روشن است. همین امر باعث شده که ولتاژ این دستگاه بدون اعوجاج باشد.
 • همان‌طور که گفتیم؛ هنگان قطع برق شهری، دستگاه باید از برق شهری به برق باتری سوئیچ کند. مدت‌زمان این سوئیچ در دستگاه یوپی‌اس بسیار مهم است؛ هرچه مدت‌زمان این سوئیچ کمتر باشد؛ آسیب کمتری به دستگاه‌های الکتریکی می‌رسد. یکی از بهترین مزیت‌های یوپی‌اس آنلاین وصل مجدد برق با تأخیر صفر ثانیه است. یعنی مدت‌زمان سوئیچ از برق شهری به برق باتری صفر ثانیه طول می‌کشد.
 • به‌طورکلی تنظیم ولتاژ یکی از ویژگی‌های دستگاه‌های یوپی‌اس به‌حساب می‌آید. اما تنظیم ولتاژ در یوپی‌اس آنلاین نسبت به سایر مدل‌ها بهتر و راحت‌تر است. در طراحی سیستم یوپی‌اس آنلاین از روش بسیار دقیقی برای تنظیم ولتاژ استفاده شده است. در این دستگاه به کمک سیستم تبدیل دوگانه، به طور کامل جریان AC ورودی را از AC خروجی جدا می‌کند.
 • یکی دیگر از مزیت‌های یوپی‌اس آنلاین این است که در این مدل می‌توان به‌راحتی منبع تغذیه اصلی را از بار جدا کرد.
 • در دستگاه یوپی‌اس آنلاین این امکان وجود دارد که از افزایش ولتاژ در مدار جلوگیری کرد.
 • داشتن قابلیت‌های فنی بسیار بالا و تحمل اضافه‌بار بیشتر هم از دیگر مزیت‌های یوپی‌اس آنلاین است.

دستگاه یوپی‌اس آنلاین، تمام این مزیت‌های خوب و عالی را دارا است به همین دلیل نسبت به مدل‌های دیگر یوپی‌اس، طرف‌داران بیشتری دارد. بهتر است بدانید که این مزیت‌های خوب باعث شده که قیمت خرید یوپی‌اس آنلاین نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر باشد. اما مزیت‌های این نوع از یوپی‌اس آن‌قدر کاربردی است که مشتریان بدون هیچ مشکلی حاضر به پرداخت این اختلاف هزینه هستند.

قیمت یوپی‌اس آنلاین چقدر است

اطلاع از قیمت دستگاه یوپی‌اس آنلاین یکی از مواردی است که برای مشتریان این دستگاه اهمیت زیادی دارد. همان‌طور که گفتیم قیمت دستگاه یوپی‌اس آنلاین نسبت به سایر مدل‌های یوپی‌اس گران‌تر است و برای تهیه آن باید هزینه بیشتری متقبل شد.

اما بهتر است بدانید که دستگاه یوپی‌اس آنلاین دارای مدل‌های مختلفی است و هرکدام قیمت و مشخصات خاص خود را دارند. مشتری ابتدا باید بر حسب نیاز خود دستگاه یوپی‌اس آنلاین را انتخاب کند تا قیمت آن مشخص شود.

کاربرد یوپی‌اس آنلاین چیست؟

دستگاه یوپی‌اس آنلاین به دلیل مزایا و خصوصیات خاصی که دارد، از جمله مهم‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل در صنعت به شمار می‌رود. از این دستگاه در هرجایی که دستگاه‌ها و تجهیزات برقی وجود داشته باشند؛ می‌توان استفاده کرد. اما یک سری مکان‌های خاص وجود دارند که حتماً باید نوع آنلاین دستگاه استفاده کنند؛ چون درغیر این صورت مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

کارخانه‌ها، تولیدات صنعتی، دیتا سنترها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله مهم‌ترین مکان‌هایی هستند که حتماً باید از دستگاه یوپی‌اس آنلاین استفاده کنند تا بدون هیچ مشکلی فعالیت خود را ادامه دهند.

کارخانه‌ها و تولیدات صنعتی دارای دستگاه‌ها و تجهیزات برقی بسیار گرانی هستند که در صورت نوسان برق یا قطع شدن آن، به‌احتمال بسیار زیاد خراب خواهند شد و هزینه سنگینی را روی دست مدیریت کارخانه می‌گذارد.

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هم دارای یک سری تجهیزات مهم هستند که به طور مداوم باید روشن باشند و به آنها برق برسد. در جایی مانند اتاق عمل اگر در هنگام عمل جراحی برق شهری قطع شود؛ ممکن است جان بیمار به خطر بیفتد. به همین دلیل دستگاه یوپی‌اس در این مکان هم نقشی حیاتی و تعیین‌کننده خواهد داشت.

به‌طورکلی در هرجایی که تجهیزات الکتریکی حساسی وجود داشته باشد؛ برای تأمین امنیت آنها در برابر قطعی برق و نوسانات ناشی از آن، باید از دستگاه یوپی‌اس آنلاین استفاده شود.

یو پی اس آنلاین به دلیل ساختار بسیار قوی و سوئیچینگ صفر ثانیه‌ای، بهترین نوع یو پی اس به شمار می‌آید. این یو پی اس به دلیل قابلیت‌های خاصی که دارد، برای دستگاه‌های الکتریکی حساس مورداستفاده قرار می‌گیرد. موارد زیر مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردهای یو پی اس آنلاین هستند.

 • مراکز داده و اتاق سرور
 • مراکز عملیات شبکه
 • مراکز مدیریت شبکه
 • صنایع تولیدی
 • سیستم‌های مخابراتی
 • تجهیزات آزمایشگاه
 • سرورهای بانک

نحوه کار سیستم یوپی‌اس آنلاین چطور است؟

کسانی که قصد خریداری و استفاده از یوپی‌اس آنلاین را دارند؛ بهتر است که با نحوه کارکردن آن آشنایی داشته باشند و بدانند که این دستگاه چگونه برق موردنیاز تجهیزات الکترونیکی را در زمان قطعی برق تامین می‌کند. به طور کلی دستگاه یوپی‌اس آنلاین از اجزای مختلفی از جمله: باتری، اینورتر و یکسوکننده (رکتیفایر)تشکیل شده است.

هنگامی که برق شهری وصل است؛ یکسوکننده جریان اصلی برق را به باتری یوپی‌اس می‌رساند. بعد از اینکه جریان متناوب برق به جریان مستقیم تبدیل شد؛ باتری شارژ می‌شود. در این نوع از یوپی‌اس‌ها هیچ‌وقت باطری قطع نمی‌شود و هرگاه که باتری به طور کامل شارژ شد؛ جریان برق از طریق دیگری به مدار می‌رسد.

هنگامی که برق شهری به هر دلیلی قطع می‌شود؛ اینورتر وارد عمل می‌شود و یکسوکننده خارج می‌شود. در کمترین زمان ممکن (صفر ثانیه) جریان برق از سمت باتری به مدار می‌رسد و عمل برق‌رسانی ادامه پیدا می‌کند. اینورتر وظیفه دارد تا جریان مستقیم باتری را به متناوب تبدیل کند و تا زمانی که برق شهری وصل نشود؛ این جریان برق را نگه دارد.

خرید یوپی‌اس آنلاین

قبل از خرید یوپی‌اس آنلاین، بهتر است که با کارشناسان و متخصصان این حوزه تماس بگیرید و از آنها درباره خرید دستگاه یوپی‌اس آنلاین مشورت بگیرید. برای این کار می‌توانید به سایت آلفا یوپی‌اس (Alphaups.net) مراجعه کنید و با مشاوران شرکت تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

شرکت آلفا یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های حوزه فروش سیستم‌های برق اضطراری است که شما می‌توانید با مراجعه به سایت آن از تمام خدماتی که ارائه می‌دهد؛ استفاده کنید. در این سایت علاوه بر دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت، می‌توانید انواع مدل‌های یوپی‌اس آنلاین را به همراه تصاویر آن‌ها مشاهده کرده و هرکدام را که نیاز داشتید خریداری کنید.

سخن نهایی

دستگاه یوپی‌اس یکی از مهم‌ترین تکنولوژی‌های ساخته شده است که با استفاده از آن می‌توان از تجهیزات برقی در برابر قطعی و یا نوسانات برق محافظت کرد. یوپی‌اس آنلاین بهترین و پراستفاده‌ترین مدل دستگاه یوپی‌اس است که در بیشتر مکان‌های مهم مانند کارخانه‌ها و بیمارستان‌ها از آن استفاده می‌کنند.

در این مقاله به طور کامل قیمت و خرید یوپی‌اس آنلاین را مورد بررسی قرار دادیم و هرآنچه که باید درباره مزایا و کاربردهای آن بدانید را بیان کردیم. همچنین در انتها سایت آلفا یوپی‌اس (Alphaups.net) را برای دریافت مشاوره از کارشناسان و خرید یوپی‌اس آنلاین معرفی کردیم.

اگر درباره قیمت و خرید یوپی‌اس آنلاین سؤالی دارید و یا از کارکردن با این دستگاه تجربه خاصی کسب کرده‌اید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

یو پی اس آنلاین چه کاربردهایی دارد؟

یو پی اس آنلاین به دلیل اینکه زمان سوئیچینگ آن صفر ثانیه است، برای وسایل الکتریکی حساس به کار می‌رود. تجهیزات پزشکی، تجهیزات کارخانه، دیتا سرورها، سیستم‌های مخابراتی، مراکز عملیات شبکه و… از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که باید از یو پی اس آنلاین استفاده کنند.

مدار یو پی اس آنلاین چگونه کار می‌کند؟

مدار یو پی اس به این صورت کار می‌کند که ابتدا برق وارد شده به دستگاه به‌وسیله رکتیفایر به DC تبدیل شده و سپس توسط اینورتر دوباره به AC تبدیل می‌شود. این عملیات بدون هیچ وقفه‌ای انجام می‌شود؛ به همین دلیل زمان سوئیچینگ یو پی اس آنلاین صفر ثانیه است.

اطلاعات بیشتر ...