راهنمای خرید کابینت باتری از آلفا یو پی اس در2020

راهنمای خرید کابینت باتری از آلفا یو پی اس

راهنمای خرید کابینت باتری

در طول تاریخ وسایل زیادی برای راحت‌تر شدن کار انسان‌ها اختراع شده‌اند.

باتری یکی از این وسایل است  که ارزش و اهمیت بسیار زیادی هم در بین افراد دارد. باتری با استفاده از خصوصیات و ویژگی‌های بسیار خوبی که دارد؛ توانسته مزیت‌های زیادی را به انسان‌ها برساند و انجام کارها را برای او آسان کند.

امروزه انواع باتری‌ها برای فروش در بازار وجود دارند که معمولاً قیمت بالایی هم دارند؛ همین امر باعث شده که افراد به فکر استفاده از وسایلی باشند که از باتری‌ها به‌خوبی محافظت کند.

کابینت باتری از آن دسته وسایلی است که توسط شرکت‌های مختلف جهت محافظت دائمی از باتری ساخته می‌شوند. در ایران هم می‌توان انواع برندهای کابینت باتری را پیدا کرد که کیفیت بسیار خوبی هم دارند.

اگر شما هم قصد خریداری کابینت باتری را دارید؛ بهتر است قبل از انجام هر کاری اطلاعات جامعی درباره آن به دست آورید تا در هنگام خرید بتوانید بهترین و مناسب‌ترین مدل را انتخاب کنید.

در این مقاله به طور کامل راهنمای خرید کابینت باتری را برای شما شرح خواهیم داد و هرآنچه که باید درباره ویژگی‌ها، کاربردها و نکات قبل از خرید آن بدانید را بیان می‌کنیم. همچنین در نهایت معتبرترین سایت را برای خریداری این وسیله معرفی می‌کنیم.

راهنمای خرید کابینت باتری از آلفا یو پی اس

کابینت باتری چیست

کابینت باتری یک محفظه فلزی است که وظیفه محافظت از باتری‌های یوپی‌اس را برعهده دارد. معمولاً کسانی که از باتری یوپی‌اس استفاده می‌کنند؛ به دلیل گران بودن باتری و ارزش بسیار زیادی که دارد؛ از این کابینت‌ها برای محافظت از آن استفاده می‌کنند.

بهتر است بدانید که کابینت باتری مانند خود باتری دارای طول عمر مشخصی است که عوض‌کردن آن بستگی به عواملی مانند جنس و یا میزان استفاده از آن دارد.

باتری‌ها را در داخل کابینت قرار می‌دهند و معمولاً در طراحی و ساخت آن یک مدار قطع‌کننده برای جلوگیری از افزایش و یا کاهش جریان ورودی قرار می‌دهند. باتری‌ها در داخل کابینت باید به‌صورت سری به همدیگر وصل شوند که به هرکدام از این سری‌ها رشته می‌گویند.

تعداد این باتری‌ها بستگی به مقدار ولتاژ موردنیاز دارد. اگر برای انجام کار جریان بیشتری را نیاز داشته باشید؛ می‌توانید رشته‌ها را به‌صورت موازی به همدیگر وصل کنید.

بهتر است بدانید که کابینت باتری فقط یک محفظه نگه دارنده نیست  و شامل اجزای زیادی می‌شود. از جمله مهم‌ترین اجزای کابینت باتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کیس رکمونت که در ظاهر شبیه به کیس کامپیوتر است.
 • پچ پنل که یک قطعه مستطیل شکل است.
 • طبقه ثابت کابینت که دارای چند نوع مختلف از جمله یونیت، دو یونیت و تخت می‎شوند.
 • فریم مانیتور که وظیفه هماهنگ‌کردن تجهیزات داخل کابینت را دارد.
 • حرارت‌سنج دیجیتالی برای اندازه‌گیری دمای داخل کابینت
 • فن کابینت برای تهویه هوای داخل کابینت
 • پاور ماژول برای توزیع جریان الکتریکی داخل کابینت
 • بلانک پنل برای جلوگیری از دسترسی به تجهیزات حساس

ویژگی‌های کابینت باتری

کابینت باتری دارای ویژگی‌ها و خصوصیاتی خاصی است و در انواع مختلفی هم تولید می‌شوند. کسانی که قصد استفاده از این وسیله را دارند؛ لازم است که با تمام ویژگی‌های آن آشنا شوند. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های کابینت باتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • جنس بدنه کابینت باتری فلز است که به‌وسیله رنگ روغنی یک روکش برای آن درست می‌کنند. این روکش ممکن است سفید، سیاه یا شیری باشد.
 • کابینت باتری در انواع سایزها تولید می‌شوند و بسته به تعداد باتری‌هایی که باید در آن قرار بگیرند؛ این طبقات تغییر می‌کنند. این کابینت‌ها را تا چهارطبقه هم می‌سازند.
 • همان‌طور که می‌دانید؛ افزایش یا کاهش جریان باعث تغییر سایز باتری می‌شود. در نتیجه باتوجه‌به نوع باتری اندازه کابینت تغییر می‌کند.
 • هرچه تعداد باتری‌ها بیشتر باشد؛ کابینت بزرگ‌تری نیاز است. در نتیجه تولیدکنندگان باید در دیواره آن فن‌های تهویه‌ها قرار دهند تا دمای داخل کابینت بالاتر از حد ممکن نرود. میزان بزرگی فن تهویه بستگی به بزرگی کابینت دارد.
 • وزن باتری‌ها تعیین‌کننده میزان محکم بودن کابینت را تعیین می‌کند. یعنی هرچه باتری‌ها بزرگ‌تر و سنگین‌تر باشند؛ باید در ساخت بدنه کابینت از ورقه‌های ضخیم‌تری استفاده شود.

انواع کابینت باتری

شرکت‌های مختلف انواع کابینت باتری را در طرح‌های و مدل‌های مختلفی می‌سازند. هرکدام از آنها دارای قابلیت‌های متفاوتی هستند. برای اینکه بتوانید خرید مناسبی داشته باشید؛ لازم است به‌خوبی با آنها آشنا شوید. در غیر این صورت بعد از مدتی از خرید خود پشیمان خواهید شد.

به‌طورکلی کابینت باتری را به دودسته مختلف تقسیم می‌کنند که در ادامه بیشتر درباره آنها توضیح خواهیم داد.

کابینت باتری سری T

کابینت باتری سری T نوع خاصی از کابینت‌ها است که در میان خریداران طرف‌داران زیادی دارد. شرکت‌های مختلف این نوع از کابینت‌های باتری را در مدل‌های مختلفی تولید می‌کنند. معمولاً کابینت‌های باتری سری T را می‌توانید در چهار مدل مختلف یک طبقه، دوطبقه، سه طبقه و چهارطبقه در بازار پیدا کرده و هرکدام را که برای خود مناسب دیدید خریداری کنید.

باید به این نکته دقت کنید که هرچه تعداد باتری‌ها و گنجایش آنها بالاتر برود؛ تعداد طبقات کابینت باتری باید بیشتر شود که این امر باعث می‌شود قیمت آن افزایش یابد. پس در هنگام خرید باید سعی کنید بر اساس نوع باتری خود اقدام به خرید کابینت منید تا مجبور نباشید که هزینه اضافی پرداخت کنید.

کابینت باتری سری B

نوع دیگر کابینت‌های باتری که در مدل‌های بیشتری ساخته می‌شود؛ کابینت باتری سری B نام دارد. این نوع از کابینت‌ها هم به دلیل ویژگی‌ها و خصوصیاتی که دارند؛ خریداران زیادی را به‌طرف خود جذب می‌کنند.

کابینت‌های باتری سری B را در پنج مدل مختلف از جمله: یک طبقه، دوطبقه، سه طبقه، چهارطبقه و پنج طبقه تولید می‌کنند. شما می‌توانید انواع این کابینت‌ها را برندهای مختلف در بازار پیدا کنید.

در کابینت‌های سری B هم مانند سری T، با بالارفتن تعداد باتری‌ها و گنجایش آنها، تعداد طبقات افزایش می‌یابد که این امر افزایش قیمت را در پی دارد. بهتر است بدانید که کابینت باتری پنج طبقه به دلیل اینکه ظرفیت بیشتری دارد؛ به نسبت تمام کابینت‌های دیگر قیمت بالاتری را به خود اختصاص داده است.

راهنمای خرید کابینت باتری از آلفا یو پی اس

کاربردهای کابینت باتری

معمولاً افراد هنگامی که قصد دارند وسیله خاصی را خریداری کنند؛ ابتدا باید درباره کاربردهای آن اطلاعات کاملی را به دست بیاوردند. این کار باعث می‌شود که هرچه بیشتر با وسیله موردنظر آشنا شوند و بتوانند بهتر از آن استفاده کنند.

کابینت باتری هم از آن دسته وسایلی است که دارای کاربردهای مختلفی است و آشنایی با این کاربردها می‌تواند شما را بیشتر با این وسیله آشنا کند. از جمله کاربردهای کابینت باتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد کابینت باتری محافظت از باتری‌های یوپی‌اس است. این کابینت‌ها با استفاده از قابلیت‌هایی که دارند؛ می‌توانند از باتری‌ها در برابر انواع ضربه‌ها، گردوغبار، آسیب‌های ناشی از جابه‌جایی، اتصالات ناخواسته، گرما و سرما محافظت کند.
 • کاربردهای کابینت باتری به اینجا ختم نمی‌شود. آنها علاوه بر محافظت از باتری در برابر خطرات محیطی، می‌توانند از قطعات رکمونت، انواع سوئیچ، سرور و پچ پنل هم به‌خوبی نگهداری کنند.

برندهای کابینت باتری

در بازار ایران انواع برندهای کابینت باتری وجود دارند که افراد می‌توانند آنها را خریداری کنند. تعداد این برندها زیاد است و هرکدام از آنها خصوصیات مختلفی دارند که این امر انتخاب را برای خریداران مشکل می‌کند.

اما باتوجه‌به استقبال خریداران و رضایت آنها می‌توان نتیجه گرفت که کدام یک از برندها نسبت به دیگران برتری دارند. از جمله برند‌هایی که مشتریان و خریداران از کارایی آنها رضایت بالایی دارند؛ می‌توان به برند آلفا و فاراتل اشاره کرد.

برند فاراتل و آلفا انواع کابینت‌های باتری را با بهترین کیفیت تولید می‌کنند و در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. رضایت مشتریان باعث شده که تعداد خریداران آنها روزبه‌روز افزایش یابد.

نکات مهم کابینت باتری

برای اینکه بتوانید خرید رضایت‌بخشی داشته باشید؛ باید نکات مهم کابینت باتری را بدانید و در هنگام خرید به آنها توجه کنید. از مهم‌ترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خرید از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • پشتیبانی
 • انتخاب کابینت بر اساس طرفیت و گنجایش باتری‌ها
 • توجه به فن تهویه کابینت‌ها
 • قیمت کابینت‌ها

قیمت کابینت باتری

یکی از مسائل مهمی که اهمیت زیادی دارد؛ قیمت کابینت باتری است. اما بهتر است بدانید که نمی‌توان برای آنها قیمت ثابتی در نظر گرفت. چون کابینت‌ها دارای انواع مختلفی هستند و عوامل بسیار زیادی مانند ارزش دلار روی قیمت آنها تأثیر زیادی می‌گذارد.

شما برای اینکه بتوانید اطلاعات دقیقی از قیمت کابینت باتری به دست آورید؛ باید به یک سایت معتبر مراجعه کنید.

سایت آلفا یوپی‌اس (Alphaups.net) یکی از سایت‌های بسیار معتبر ایران است که بیش از یک دهه است که فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و توانسته محصولات بسیار باکیفیتی را به مشتریان خود تحویل دهد.

با مراجعه به این سایت علاوه بر اطلاع از قیمت کابینت باتری، می‌توانید انواع مدل‌های آن را مشاهده کنید و از مشاوره کارشناسان و متخصصان شرک بهره ببرید.

راهنمای خرید کابینت باتری از آلفا یو پی اس

سخن نهایی

باتری‌ها از آن دسته وسایل بسیار مهم و باارزش هستند که با ساخت آنها تحول عظیمی در نوع زندگی انسان‌ها به وجود آمد. امروزه در بسیاری از مکان‌ها از باتری استفاده می‌کنند.

اهمیت و ارزش باتری‌ها باعث شده که افراد برای محافظت از آنها روش‌های مختلفی را امتحان کنند. یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها استفاده از کابینت باتری است.

در این مقاله به طور کامل راهنمای خرید کابینت باتری را شرح دادیم و تمام ویژگی‌ها، کاربردها و نکاتی که قبل از خرید آن باید بدانید را بیان کردیم. همچنین بهترین و معتبرترین سایت را برای اطلاع از قیمت‌ها و انجام خریدی مناسب معرفی کردیم.

اگر درباره کابینت باتری سؤالی دارید یا از استفاده آن تجربه خاصی کسب کرده‌اید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

باسط رستمی
ارسال دیدگاه