کاربرد کابینت باتری که در 4 دقیقه آن را یاد می گیرید!

کاربرد کابینت باتری

امکان دارد برای شما پیش آمده باشد که باتریهای یو پی اس شما که خارج از دستگاه به آن متصل می­‌شود، زود به زود احتیاج به تعویض داشته باشد یا سریع خراب شوند و از خودتان بپرسید با وجود خرید باتری ­های با کیفیت، علت خرابی زودرس باتری­ های من چیست؟

در ادامه با آلفا همراه باشید تا کاربرد کابینت باتری و فواید آن را با هم متوجه شویم:

کابینت باتری یو پی اس

کابینت باتری یو پی اس (ups) محفظه‌ای متشکل از ورقه‌های فلزی است. باتری­ های سیلد لید اسید (یو پی اس) شرایط نگهداری مختلفی دارند و اگر این شرایط نگهداری رعایت شود عمر مفید باتری های یو پی اس بیشتر و احتمال خرابی آن­ها نیز کمتر می­‌شود.

 از کابینت باتری برای محافظت از باتری ­های یو پی اس در برابر گرد و غبار، ضربه، آسیب­‌های ناشی از جابه­‌جایی و آسیب­‌های محیطی و گرما و سرما مورد استفاده قرار می‌­گیرد.

از دیگر کاربرد کابینت باتری که بیشتر در رک ها می‌­توان دید، نگه داری قطعات رکمونت، انواع سوییچ، سرور و پچ پنل است همچنین رک ایستاده قابلیت ورودی کابل از پایین و بالا را دارد.

داخل هر رک باتری چند باتری و مدارهای قطع کننده موجود است، وظیفة مدار قطع کردن جریان درصورت کاهش یا افزایش ناگهانی و زیاد ولتاژ است.

کاربرد کابینت باتری

باتری ­ها داخل طبقات کابینت به صورت سری بهم متصل می­‌شود که به آن­ها رشته گفته می‌­شود اگر میزان بیشتری از ولتاژ برای دستگاه یو پی اس ما نیاز بود می‌­توانیم با کابل‌های بین کابینتی، کابینت ­ها را به صورت سری بهم متصل کرد تا ولتاژ بیشتری حاصل شود.

عموما کابینت باتری برای یو پی اس های باتری خارج استفاده می­‌شوند. این یو پی اس ها دارای شارژر قدرتمند نسبت به یو پی اس های باتری داخل هستند.

کاربرد کابینت باتری

از ویژگی‌ها و مشخصات آن می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱) صفحه متحرک طرفین جهت سهولت نصب باتری

۲) استفاده از دستگاه های CNC جهت برش، خم و سوراخکاری در ساخت آن

 ۳) استفاده از ورق‌های ضخامت بالا جهت تحمل وزن باتری های سنگین

۴) وجود سوراخ در‌ کف و طرفین کابینت جهت عبور کابل‌های باطری

۵) قابلیت جدا شدن صفحات طبقات جهت سهولت نصب باتری

۶) وجود منافذ مناسب و کافی جهت تهویه هوا و جلوگیری از افزایش دما

 ۷) پوشش رنگ الکترواستاتیک

قیمت کابینت باتری

کابینت باتری شرکت آلفا در ابعاد متفاوت و متناسب با انواع باتری های موجود در بازار طراحی و تولید شده است تا از احتمال آسیب به باتریها جلوگیری شود. همة کابینت­ها از جنس ورقه­‌های فلزی هستند و با رنگ کوره­ای الکترواستاتیک ساخته می‌­شود.

کابینت باتری سری T

کابینت ­های سری T آلفا در 4 نوع کابینت باتری یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه و چهار طبقه تولید شده است. به طبع هرچه تعداد طبقات افزایش پیدا کند به دلیل افزایش ظرفیت گنجایش باتری­ ها داخل آن، قیمت بیشتری را به خود اختصاص می‌­دهد.

کابینت باتری سری B

سری دیگر کابینت ­های آلفا B می‌­باشد. که در مدل­‌ها و ظرفیت‌­های مختلفی تولید شده‌­اند. از تفاوت­‌های باتری سری B با T می­‌توانیم به وجود کابینت پنج طبقه در سری B اشاره کرد که این کابینت از ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به باقی کابینت­ ها دارد. به طور کلی به دلیل داشتن ظرفیت بیشتر گنجایش باتری ­ها قیمت بیشتری نسبت به T دارد.

کابینت باتری فاراتل

از دیگر کابینت­ هایی که آلفا نمایندگی فروش آن را دارد، کابینت باتری فاراتل است. از ویژگی­‌های کابینت باتری فاراتل دارا بودن باتری داخل کابینت­ ها است، تعداد و آمپرهای باتری­ های مورد استفاده در کابینت ­ها  داخل سایت نوشته شده است. در این کابینت­ ها هم هرچه تعداد باتری ­ها و آمپر باتری ­های مصرفی بیشتر باشد، قیمت کابینت ­ها بیشتر است.

شارژر کابینت باتری فاراتل در داخل کابینت‌ها تعبیه شده است که تا با آن باتری ­های یو پی اس را شارژ کرد و در زمان قطعی برق از شارژ باتری های داخل کابینت برای فعال سازی یو پی اس استفاده می­‌شود که با آن ولتاژ مورد نیاز مصرف کننده تامین می‌­شود.

فروش کابینت باطری

هر کابینت باتری متناسب با یو پی اسی که می­‌خواهد به آن وصل شود و تعداد باتری­ های مورد نیاز آن یو پی اس و همچنین توانی که مصرف کننده به آن نیاز دارد، به فروش می‌­رسد.

روش‌­های مختلفی برای خرید کابینت باتری وجود دارد. شما می­‌توانید کابینت­ های آلفا را از طریق وبسایت آلفا یا با شماره­‌گیری تلفن­‌های شرکت تهیه کنید.

باسط رستمی
ارسال دیدگاه