یو پی اس برای پمپ آب + راهنمای خرید

یو پی اس برای پمپ آب

یو پی اس برای پمپ آب

یو پی اس برای پمپ آب یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین وسایلی است که افراد باید برای تداوم آب‌رسانی و حفاظت از پمپ در برابر عوامل مخرب خریداری کنند.

همان‌طور که می‌دانید؛ در بیشتر اوقات سال مخصوصاً در فصل تابستان، بیشتر شهرهای ایران با مشکلات خاصی مانند قطع برق شهری و یا نوسانات برق مواجه هستند. این مشکلات در بسیاری از مواقع زندگی افراد را مختل کرده و حتی به دستگاه‌های الکترونیکی آسیب وارد می‌کنند. دستگاه پمپ آب یکی از این وسایل الکترونیکی است که برای فعالیت مداوم به برق نیاز داشته و هرگونه قطعی و یا نوسان، فعالیت آن را مختل می‌کند.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، راهکارهای مختلفی برای نجات از این مشکلات به وجود آمده‌اند. یکی از اصلی‌ترین راهکارها، استفاده از دستگاه یوپی‌اس است. این دستگاه می‌تواند انرژی برق را در باتری خود ذخیره کرده و در مواقع لزوم به وسایل الکترونیکی می‌رساند.

در ادامه این مقاله قصد داریم اهمیت و ضرورت یو پی اس برای پمپ آب را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم تا بیشتر از پیش با تأثیرات آن آشنا شوید.

پمپ آب و یو پی اس

پمپ آب یکی از وسایل ضروری است که امروزه در بیشتر مکان‌ها مخصوصاً ساختمان‌های بلند برای انتقال بهتر آب از آن استفاده می‌کنند. این وسیله بسیار مهم از قطعات الکترونیکی مختلفی تشکیل شده و با انرژی برق کار می‌کند؛ به همین دلیل هرگونه ایرادی در برق شهری باعث به‌وجودآمدن مشکلات خاصی در دستگاه می‌شود.

از طرفی دیگر دستگاه یوپی‌اس با تکنولوژی خاص خود، برق را در باتری خود ذخیره کرده و هنگامی که برق شهری قطع شد؛ بلافاصله انرژی موردنیاز دستگاه‌های برقی را تأمین کرده و مانع از خاموشی آنها می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که دستگاه یوپی‌اس توانایی رفع نوسانات برق و محافظت از دستگاه‌های برقی را دارد.

هنگامی که عملکرد پمپ آب و دستگاه یوپی‌اس را نگاه می‌کنیم؛ به این نتیجه می‌رسیم که این دستگاه‌ها مکمل همدیگر بوده و افراد برای استفاده بهتر از پمپ آب، باید دستگاه یوپی‌اس را خریداری کنند.

یو پی اس برای پمپ آب

راهکارهای تداوم عملکرد پمپ آب در زمان قطعی برق

همان‌طور که گفتیم؛ دستگاه پمپ آب برای فعالیت خود به انرژی برق نیاز دارد، اما در برخی از مواقع با قطع‌شدن برق، فعالیت این دستگاه کاملاً قطع می‌شود. در چنین مواقعی معمولاً افراد با این سؤال مواجه می‌شوند که راهکارهای تداوم عملکرد پمپ آب در زمان قطعی برق چیست؟

برای اینکه پمپ آب همچنان بتواند در زمان قطعی برق فعالیت خود را ادامه دهد؛ باید با استفاده از دستگاه‌های برق اضطراری آن را حمایت کرد. امروزه دستگاه‌های مختلفی مانند موتوربرق وجود دارند که می‌توانند این کار را انجام دهند، اما معایب مختلف موتوربرق مانند طولانی‌بودن زمان سوئیچینگ، صدای بالا و… باعث شده که استفاده از آن‌ها به حداقل برسد.

در حال حاضر دستگاه‌های یوپی‌اس به دلیل کم‌بودن زمان سوئیچینگ برق، سروصدای کم، بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته‌تر و محافظت از دستگاه‌ها در برابر عوامل مخرب بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. پس می‌توان گفت که استفاده از یو پی اس برای پمپ آب، بهترین راهکار برای تداوم عملکرد این دستگاه است.

 

محاسبه توان یو پی اس مناسب پمپ آب

یکی از نکات بسیار مهمی که باید خریداران در هنگام خرید یو پی اس برای پمپ آّب به آن دقت کنند این است که در یوپی‌اس را بر اساس پمپ آب خود انتخاب کنند. شرکت‌های تولیدکننده یوپی‌اس، محصولات خود را در توان‌های مختلفی به بازار عرضه می‌کنند تا افراد بر اساس نیاز خود دستگاه موردنظرشان را خریداری کنند.

برای مثال؛ اگر توان پمپ آب را 1 اسب بخار در نظر بگیریم؛ باید دستگاه یوپی‌اس 2 KVA (2 به بالا) توان داشته باشد تا بتواند پمپ آب را پشتیبانی کند. افرادی که قصد خرید یو پی اس برای پمپ آب را دارند؛ با مراجعه به فروشگاه‌های معتبر و مشاوره گرفتن از کارشناسان آنها، می‌توانند به‌راحتی دستگاه موردنیاز خود را تهیه کنند.

طول عمر باتری یو پی اس برای پمپ آب

باتری یوپی‌اس مهم‌ترین قطعه این دستگاه بوده که در زمان قطعی برق عمل برق‌رسانی را انجام می‌دهد. باتری یوپی‌اس‌ها با آمپرها و ولتاژهای مختلفی به بازار عرضه شده و هرکدام قدرت و ظرفیت خاصی را ارائه می‌کنند. با اینکه باتری‌های یوپی‌اس طول عمر بالایی دارند، اما با مرور زمان دچار مشکلات خاصی مانند خورده شدن صفحات روبرو شده و در نهایت طول عمرشان پایین خواهد آمد.

اگر باتری یوپی‌اس در روزهای اول 7 ساعت پشتیبانی را انجام بدهد؛ بعد چند سال این زمان به 2 الی 3 ساعت خواهد رسید. البته لازم به ذکر است که نگهداری اصولی از باتری، طول عمر آن را بیشتر خواهد کرد. همچنین درصورتی‌که طول عمر باتری روبه‌پایان بود؛ می‌توان آن را با باتری جدید تعویض کرد.

دلایل خرید یو پی اس پمپ آب برای ساختمان‌ها

خرید یو پی اس پمپ آب به دلایل مختلفی لازم و ضروری است. یکی از این دلایل، قطعی برق در مواقع مختلف سال و عدم رسیدن آب به طبقات مختلف ساختمان است. دستگاه یوپی‌اس بلافاصله برق موردنیاز پمپ آب را ارائه خواهد کرد تا همچنان جریان آب برقرار باشد.

یکی دیگر از دلایل مهم برای خرید یو پی اس پمپ آب برای ساختمان‌ها، قطعات الکترونیکی حساس پمپ هستند. این قطعات الکترونیکی با قطع ناگهانی برق یا نوسانات موجود در آن، آسیب خواهند دید. پس برای محافظت بیشتر از پمپ و جلوگیری از ضررهای مالی، خرید یو پی اس برای پمپ آب ضروری است.

خرید یو پی اس

سخن نهایی

یو پی اس برای پمپ آب یک وسیله بسیار مهم و ضروری به‌حساب می‌آید. ازآنجایی‌که پمپ آب با انرژی برق کار کرده و تجهیزات آن در اثر نوسانات برق دچار مشکل می‌شوند؛ دستگاه یوپی‌اس مانع از وقوع این اتفاقات می‌شود.

در این مقاله به طور کامل لزوم خرید یو پی اس پمپ آب را مورد بررسی قرار دادیم تا بیشتر از پیش با این دستگاه و تاثیرات آن بر فعالیت پمپ آب آشنا شوید. اگر همچنان درباره خرید یو پی اس برای پمپ آب سؤال خاصی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

چرا پمپ آب به یوپی‌اس نیاز دارد؟

قطعی برق شهری و نوسانات موجود در آن مانع فعالیت پمپ آب می‌شود. خرید یوپی‌اس باعث پشتیبانی از پمپ آب در زمان قطعی برق و محافظت از آن در برابر نوسانات می‌شود.

دستگاه یو پی اس برای پمپ آب را از کجا تهیه کنیم؟

دستگاه یو پی اس برای پمپ آب را باید از فروشگاه‌های معتبر خریداری کرد. شرکت آلفا یو پی اس یکی از این فروشگاه‌های معتبر است که علاوه بر فروش دستگاه‌های باکیفیت، به مشتریان خود مشاوره تخصصی ارائه می‌کند.

باسط رستمی
ارسال دیدگاه