راهنمای خرید یو پی اس دوربین مداربسته

راهنمای خرید یو پی اس دوربین مداربسته | خرید از آلفا یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس دوربین مداربسته

راهنمای خرید یو پی اس مخصوص دوربین مداربسته را در کنار کاربردها و مزیت‌های این دستگاه در این مطلب می‌توانید دنبال کنید. باتوجه‌به نیاز خود بهترین محصول را انتخاب خواهید کرد.

در اکثر مکان‌های عمومی امروزه استفاده از یو پی اس برای دوربین‌های مداربسته برای پیشگیری از آسیب و سرقت مورداستفاده قرار می‌گیرد. این سیستم امکان دسترسی به فیلم‌های ضبط شده در حین نوسانات برقی را فراهم می‌کند و همین برای موارد امنیتی بسیار مهم خواهد بود. در ادامه به راهنمای خرید و کاربرد UPS خواهیم پرداخت که بهتر با کارایی آن و نحوه تهیه دستگاه آشنا شوید.

کاربرد یو پی اس در دوربین مداربسته چیست؟

یو پی اس (UPS) در دوربین‌های مداربسته نیز کاربردهای مهمی دارد. در زیر به برخی از کاربردهای یو پی اس در دوربین‌های مداربسته اشاره می‌کنیم.

حفاظت از تجهیزات

دوربین‌های مداربسته از برق برای عملکرد خود و تأمین تغذیه الکتریکی استفاده می‌کنند. با نصب یک یو پی اس می‌توان تجهیزات دوربین‌های مداربسته را در صورت قطع برق یا نوسانات برقی محافظت کرد. این امر باعث جلوگیری از قطعی ناگهانی دوربین‌ها و از دست رفتن تصاویر مهم می‌شود.

ادامه‌ ضبط و نظارت

یو پی اس به دوربین‌های مداربسته امکان می‌دهد تا در صورت قطع برق به طور موقتی ادامه ضبط و نظارت را انجام دهند. این امر بسیار مهم است زیرا دوربین‌های مداربسته برای نظارت و ضبط رویدادها استفاده می‌شوند و از اهمیت بالایی برخوردارند. با استفاده از این دستگاه توقف ناگهانی ضبط و نظارت و از دست رفتن تصاویر در صورت قطع برق کاهش می‌یابد.

اعلام و هشدار

یو پی اس می‌تواند در صورت قطعی برق یا وقوع مشکلات دیگر به مدیران سیستم دوربین‌های مداربسته هشدار دهد. این هشدارها می‌توانند از طریق پیامک، ایمیل، پیغام صوتی یا سایر روش‌های ارتباطی به مدیران ارسال شوند. این امر به مدیران امکان می‌دهد تا به طور سریع واکنش نشان دهند و مشکلات را حل کنند.

زمان بندی خاموشی

یکی از کاربردهای یو پی اس در دوربین‌های مداربسته تنظیم زمان‌بندی خاموشی است. با استفاده از آن می‌توان زمان خاموشی دوربین‌ها را در صورت قطع برق تنظیم کرد تا از زمان باتری استفاده بهینه‌ داشته باشد. این امر می‌تواند به مدیران کمک کند تا مصرف باتری را بهینه‌سازی کنند و زمان کارکرد دوربین‌ها را بر اساس نیازهای خود تنظیم کنند.

راهنمای خرید یو پی اس مخصوص دوربین مداربسته

مزیت یو پی اس دوربین مداربسته

مزایای استفاده از یو پی اس (UPS) در دوربین‌های مداربسته عبارتند از:

 • پایداری نظارت
 • حفاظت از داده‌ها
 • زمان عملکرد بیشتر
 • هشدارهای سیستمی
 • حفظ عمر باتری دوربین
 • حفظ نظارت مداوم
 • حفظ تصاویر مهم

به‌طورکلی استفاده از یو پی اس در دوربین‌های مداربسته باعث افزایش پایداری، حفاظت از داده‌ها، حفظ نظارت مداوم و افزایش عمر تجهیزات می‌شود. این امر به شما اطمینان می‌دهد که سیستم نظارتی شما همواره در حال کار و ضبط است و در شرایط ناگوار نیز قادر به انجام عملکرد درست خواهد بود.

عملکرد فنی دستگاه UPS دوربین مداربسته

دستگاه UPS (یو پی اس) یک دستگاه الکترونیکی است که به منظور حفظ تغذیه برق پایدار و پشتیبانی از سیستم‌های الکترونیکی در صورت بروز قطعی برق طراحی شده است. عملکرد فنی دستگاه در دوربین‌های مداربسته شامل باتری داخلی است که در صورت قطعی برق از طریق تغذیه برق از باتری تامین برق به دوربین‌های مداربسته را ادامه می‌دهد. باتری‌های استفاده شده در این دستگاه معمولاً باتری‌های اسیدی یا باتری‌های لیتیومی هستند که ظرفیت مشخصی برای تأمین برق در زمان قطعی برق دارند.

ورودی و خروجی برق که برق از منبع اصلی (شبکه برق) وارد می‌شود. یو پی اس همچنین دارای یک خروجی برق است که به آن دوربین‌های مداربسته و سایر تجهیزات متصل می‌شوند. هنگامی که برق از منبع اصلی قطع می‌شود دستگاه برق موردنیاز را از باتری تأمین می‌کند و به دوربین‌ها اجازه می‌دهد به طور مستقل از برق شبکه کار کنند.

برخی از دستگاه‌های UPS قابلیت مدیریت نرم‌افزاری را نیز دارند. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق نرم‌افزار مربوطه وضعیت دستگاه را نظارت کند، زمان باتری باقیمانده را ببیند و تنظیمات دیگری را انجام دهد.

در کل این دستگاه در دوربین‌های مداربسته عملکرد زیرساختی مطمئنی ارائه می‌دهد. با تأمین تغذیه پایدار و پشتیبانی در صورت قطعی برق، دستگاه می‌تواند در از دست رفتن تصاویر و اطلاعات مهم در دوربین‌های مداربسته جلوگیری و امنیت سیستم را تضمین کند.

آیا یو پی اس سیستم دزدگیر را روشن می‌کند؟

دستگاه UPS (یو پی اس) در حالت عادی نمی‌تواند سیستم دزدگیر را روشن کند. این دستگاه برای تأمین تغذیه برای تجهیزات الکترونیکی مانند رایانه‌ها، سرورها، دوربین‌های مداربسته و سایر تجهیزات مشابه طراحی شده است. هدف اصلی آن حفظ پایداری تغذیه برق برای این تجهیزات در صورت قطعی یا نوسانات برق است.

سیستم دزدگیر معمولاً به منبع برق مستقیم و مستقلی نیاز دارد و به برق شبکه متصل می‌شود. در صورت قطعی برق دستگاه UPS می‌تواند برق لازم برای تجهیزات الکترونیکی را تأمین کند، اما برای روشن کردن سیستم دزدگیر باید از منبع برق اصلی استفاده کنید.

انتخاب یو پی اس مناسب برای دوربین‌های امنیتی

هنگام انتخاب یک دستگاه UPS برای دوربین‌های امنیتی مهم است که به عوامل زیر توجه کنید.

ظرفیت باتری:

بررسی ظرفیت باتری دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. باتری باید قابلیت تأمین برق موردنیاز دوربین‌های امنیتی را در طول زمان قطعی برق داشته باشد. برای این منظور باید مصرف برق دوربین‌ها و زمان کارکرد باتری در صورت قطعی برق را در نظر بگیرید.

توان خروجی:

مطمئن شوید که توان خروجی دستگاه برای تغذیه دوربین‌های امنیتی کافی است. بررسی توان برق مصرفی دوربین‌های خود و مجموع توان آنها را در نظر بگیرید تا از انتخاب یک دستگاه با توان خروجی مناسب اطمینان حاصل کنید.

حفاظت برقی

دستگاه یو پی اس باید دارای مکانیزم‌های حفاظتی مناسبی باشد تا از نوسانات و افزایش ولتاژ برق جلوگیری کند. این مکانیزم‌ها می‌توانند شامل AVR (رگولاتور ولتاژ خودکار)، فیوزهای محافظ و سایر قابلیت‌های حفاظتی باشند. این امر به حفظ سلامت دوربین‌های امنیتی در برابر مشکلات برقی کمک می‌کند.

همچنین قبل از خرید دستگاه بهتر است با توصیه و مشورت از فروشنده یا تکنسین متخصص در زمینه سیستم‌های امنیتی صحبت کنید. آنها می‌توانند بر اساس نیازها و شرایط خاص شما یک یو پی اس مناسب را پیشنهاد دهند.

راهنمای خرید یو پی اس مخصوص دوربین مداربسته

باتری یو پی اس دوربین مداربسته

برای انتخاب باتری مناسب برای دوربین‌های مداربسته و استفاده در یو پی اس (UPS) می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای تعیین باتری مناسب باید مدت زمانی که باتری باید توان مورد نیاز دوربین‌های مداربسته را تأمین کند مشخص شود. این زمان می‌تواند توسط سازنده دوربین‌ها و مصرف برق آنها در دستگاه‌های مشابه یا از طریق مشاوره فنی دریافت شود.
 • محاسبه توان مصرفی دوربین‌های مداربسته بر اساس ولتاژ و جریان مصرفی آنها انجام می‌شود. این اطلاعات در دستگاه‌های مداربسته معمولاً در برچسب مشخصات فنی یا دفترچه راهنما قابل دسترسی است.
 • باتوجه‌به زمان کارکرد مورد نیاز و توان مصرفی دوربین‌ها می‌توانید ظرفیت باتری مورد نیاز را محاسبه کنید. باتری‌ها عموماً به واحد آمپر-ساعت (Ah) مشخص می‌شوند.
 • باتوجه‌به ظرفیت باتری مورد نیاز می‌توانید یک باتری مناسب را انتخاب کنید. در بازار باتری‌های مختلفی با ظرفیت‌ها و ویژگی‌های متفاوت وجود دارند. همچنین از نظر کیفیت و عمر مفید باتری نیز بهتر است به برندهای معتبر و مورد توصیه روی آورید.

بیشتر بخوانید : ضرورت استفاده از یو پی اس برای کامپیوتر

نحوه محاسبه یو پی اس برای دوربین

برای محاسبه یک یو پی اس (UPS) مناسب برای دوربین‌های مداربسته باید مراحلی که در ادامه به آن می‌پردازیم را رعایت کنید.

محاسبه توان مصرفی:

ابتدا باید توان مصرفی هر دوربین مداربسته را محاسبه کنید. این اطلاعات معمولاً در برچسب مشخصات فنی دوربین یا در دفترچه راهنمای دوربین قابل دسترسی است. توان مصرفی معمولاً به واحد وات (W) مشخص می‌شود.

محاسبه توان مجموع:

بعد از محاسبه توان مصرفی هر دوربین توان مجموع تمام دوربین‌ها را محاسبه کنید. برای این کار توان مصرفی هر دوربین را با تعداد دوربین‌ها جمع کنید.

ضریب قدرت (Power Factor):

در برخی موارد برای محاسبه دقیق توان مصرفی باید ضریب قدرت (Power Factor) را درنظربگیرید. ضریب قدرت معمولاً بین 0 و 1 است و نشان دهنده تطبیق بین توان و ولتاژ است. اگر ضریب قدرت مشخص نشده می‌توانید مقدار معمولی مانند 0.8 را در نظر بگیرید.

زمان پشتیبانی مورد نیاز:

تعیین زمانی که می‌خواهید یو پی اس بتواند برق را برای دوربین‌ها تأمین کند مهم است. این زمان می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت باشد. زمان پشتیبانی معمولاً در مشخصات فنی یو پی اس ذکر شده است و بر اساس ظرفیت باتری آن تعیین می‌شود.

محاسبه توان مورد نیاز UPS مداربسته

برای محاسبه توان مورد نیاز برای یک UPS (یو پی اس) برای سیستم مداربسته مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید توان مصرفی هر قسمت از سیستم مداربسته را محاسبه کنید. این شامل دوربین‌ها، دستگاه DVR ، دستگاه‌های (PoE (Power over Ethernet و سایر قسمت‌های مصرف کننده برق است. توان مصرفی هر قسمت معمولاً در برچسب مشخصات فنی آن قابل دسترسی است و به واحد وات (W) مشخص می‌شود.
 • برای محاسبه توان مورد نیاز برای UPS توان مصرفی هر قسمت را با تعداد آن قسمت‌ها جمع کنید. به عنوان مثال، اگر دارای 4 دوربین هستید و توان مصرفی هر دوربین 10 وات باشد توان مجموع برابر با 4 × 10 وات = 40 وات خواهد بود.
 • در بعضی موارد برای محاسبه دقیق توان مصرفی باید ضریب قدرت (Power Factor) را در نظر بگیرید. ضریب قدرت معمولاً بین 0 و 1 است و نشان دهنده تطبیق بین توان و ولتاژ است. اگر ضریب قدرت مشخص نشده می‌توانید مقدار معمولی مانند 0.8 را در نظر بگیرید.
 • باتوجه‌به توان محاسبه شده می‌توانید یک UPS با توان خروجی حداقل برابر یا بیشتر از مقدار محاسبه شده انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که برای ایجاد پایداری و عمر طولانی باتری نیاز است که دستگاه با ظرفیت بیشتری انتخاب شود تا در صورت بروز قطعی برق سیستم مداربسته بتواند به مدت مورد نیاز کار کند.

 

کجا یو پی اس برای دوربین مداربسته بخریم؟

شما می‌توانید یو پی اس برای دوربین مداربسته را از وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین معتبر خریداری کنید. این فروشگاه‌ها دارای مجموعه‌ای گسترده از محصولات یو پی اس برندهای مختلف هستند و می‌توانید بر اساس نیازهای خود مدل و برند مناسب را انتخاب کنید.

قبل از خرید هر یو پی اس بهتر است مشخصات فنی مد نظرتان را بررسی و باتوجه‌به توان مورد نیاز و نیازهای خاص خود یک مدل مناسب را انتخاب کنید. همچنین از اعتبار و قابلیت ارائه خدمات پس از فروش تامین‌کننده یا فروشگاه اطمینان حاصل کنید.

خرید یو پی اس

سخن نهایی

در این مطلب به راهنمای خرید یو پی اس دوربین مداربسته اشاره کردیم و به مزیت‌ها و عملکردهای دستگاه نیز پرداختیم. برای خرید این محصول بسیاری کاربردی بهتر است به مواردی که در محاسبه توان موردنیاز دستگاه توجه ویژه داشته باشید. خرید از طریق فروشگاه‌های معتبر اینترنتی می‌تواند به شما برای انتخاب بهترین UPS کمک بسیاری کند.

بیشتر بخوانید: کاربرد یو پی اس در شبکه 

باسط رستمی
ارسال دیدگاه