چگونه بهترین استابلایزر برای آسانسور را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین استابلایزر برای آسانسور را انتخاب کنیم؟

با توجه به نوسانات برق در سراسر کشور، سلامت وسایل و تجهیزات برقی در خطر است. بنابراین باید سعی کنید تا از روش‌ها و دستگاه‌های مناسبی برای کاهش خطر و کنترل شرایط استفاده کنید. بهترین روش استفاده از استابلایزر است که از نوسان جریان برق جلوگیری کرده و مانع خرابی تجهیزات و وسایل برقی می‌شود. از جمله این تجهیزات که نقش مؤثری در زندگی روزانه ما دارند، آسانسور،بالابرها و پله‌های برقی هستند.

ترانس و استابلایزر مناسب آسانسور کدام نوع آن است؟

از آن‌جایی که آسانسور جزو وسایلی است که برق بسیار زیادی مصرف می‌کند، پس به استابلایزری با قدرت بسیار بالا نیاز دارد. قبلاً برای برق آسانسور از برق‌های تک فاز استفاده می‌کردند؛ زیرا برای مصارف خانگی عموما برق تک فاز مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما بعد‌ها برای بهره‌گیری از کارایی بهتر، اکثر استابلایزرهای آسانسور‌ها را براساس برق سه فاز طراحی کردند.

استابلایزر مناسب آسانسور چه ویژگی‌هایی دارد؟

استابلایزر یا تثبیت کننده‌های برق آسانسور باید برخی ویژگی‌های مهمی را داشته باشند؛ در این صورت به کارایی و عملکرد بهتر آسانسور کمک شایانی می‌کنند. برخی از این ویژگی‌ها و قابلیت‌ها عبارتند از:

حفاظت از ولتاژ

استابلایزرهایی که مخصوص آسانسور طراحی شده‌اند، مجهز به مکانیزم‌های حفاظت از ولتاژ هستند. به این معنا که با تشخیص و انحراف  نوسانات برق یا ولتاژ اضافی از آسیب احتمالی جلوگیری می‌کند. در نهایت باعث افزایش طول عمر آسانسور، جلوگیری از نوسانات برقی، تثبیت قدرت برق ورودی و به حداقل رساندن نیاز به تعمیر می‌شود.

استابلایزر زمانی که ولتاژ برقی که به آسانسور می رسد را کمتر از حد قابل قبول تشخیص دهد، با تأمین توان اضافی مانع توقف آسانسور می شود. به این ترتیب آسانسور به کار خود ادامه می‌دهد.

تنظیم ولتاژ

تنظیم ولتاژ از ویژگی‌های مهم تثبیت‌کننده یا همان استابلایزرهای آسانسور است. این محصول با دفع نوسانات غیرمنتظره و افت فشار، مانع آسیب و خرابی قطعات الکتریکی آسانسور می‌شود.

تأخیر زمانی

برخی از طرح‌های استابلایزر ویژه آسانسور مجهز به ویژگی تأخیر زمانی هستند. به این صورت که دستگاه با جذب گذرا و تلافی بی‌نظمی‌های ولتاژ، مانع اختلال در سیستم می‌شود و زمینه جا به جایی راحت‌تر برای افراد را فراهم می‌کند.

حفاظت از اضافه بار

از دیگر قابلیت‌های استابلایزرهای ویژه آسانسور حفاظت از اضافه بار است. زمانی که نیازهای برق آسانسور بیشتر از حد ایمن باشد، دستگاه با تشخیص این وضعیت کنش هایی نظیر تنظیم ولتاژ یا محدود کردن منبع تغذیه را انجام می‌دهد. این ویژگی آسیب احتمالی به سیستم الکتریکی آسانسور را دفع می کند و موجب کار کردن آسانسور در ظرفیت تعیین شده می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین استابلایزر برای یخچال

مزایای بهترین استابلایزر برای آسانسور کدام است؟

از مهمترین مزایای استفاده از استابلایزر در بالابر و آسانسور، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • در صورت استفاده از استابلایزر، بدون نوسان ولتاژ هیچ خطری عملکرد آسانسور را تهدید نخواهد کرد.
  • استابلایزرها با از بین بردن نوسانات و تثبیت برق شهری، موجب افزایش طول عمر تجهیزات الکترونیکی می‌شود، افزون بر آن افزایش راندمان کار را به دنبال دارد.
  • استابلایزر موجب دفع ضرر و زیان ناشی از سوختن تجهیزات برقی می‌شود، همچنین این استابلایزرها دارای خدمات پس از فروش و دو سال گارانتی هستند و هزینه‌های مصرف برق را نیز کاهش می‌دهد.
  • از دیگر مزایای استابلایزر آسانسور وصل مجدد برق بدون وقفه است. علاوه بر آن مانع آسیب دیدن تجهیزات الکترونیکی در برابر رعد و برق یا نوسانات برق و ولتاژ‌های بالا می‌شود.

استابلایزر سه فاز صنعتی1

کجا برای آسانسور استابلایزر بخریم؟

اکنون که با اهمیت استابلایزر برای آسانسور آشنا شدید، احتمالا تصمیم به خرید این محصول گرفته اید. اگر نمی انید استابلایزر را از کدام فروشگاه تهیه کنید، ما شرکت آلفا یو پی اس را به شما پیشنهاد می دهیم. این شرکت سابقه بسیار طولانی و درخشانی در زمینه فروش انواع استابلایزر در توان های مختلف دارد.

مشاوره و خرید استابلایزر

بیشتر بخوانید: خرید استابلایزر اصفهان 

سخن پایانی

انتخاب بهترین استابلایزر برای آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد. شما با استفاده از این محصول می توانید نوسان برق را تنظیم کنید و مانع توقف دستگاه بر اثر افت فشار شوید. این محصول با کنترل نوسانات برق، از سوختن تجهیزات برقی مانند آسانسور جلوگیری می کند و موجب افزایش طول عمر آن ها می شود. با خرید استایلایزر مناسب آسانسور، برای همیشه از مشکل نوسانات برق راحت شوید.

باسط رستمی
ارسال دیدگاه