استابلایزر صنعتی

فیلـتر

نمایش دادن همه 18 نتیجه

انواع استابلایزر براساس کاربری

انواع استابلایزر را باید با در نظر گرفتن تکنولوژی ساخت و بر اساس بازه ولتاژ ورودی بررسی کرد.

استابلایزر بر اساس تکنولوژی ساخت

براساس تکنولوژی ساخت ، انواع استابلایزر به ۴ دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  1. استابلایزر رله ای
  2. استابلایزر استاتیکی
  3. استابلایزر سوئچینگ
  4. استابلایزر سروو موتوری

استبلایزر براساس ولتاژ ورودی

براساس بازه ولتاژ ورودی، انواع استابلایزر به ۲ دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  1. استابلایزر تک فاز
  2. استابلایزر سه فاز ( صنعتی )

استابلایزر صنعتی چیست؟

استابلایزر صنعتی یک دستگاه الکترونیکی است که برای حفظ و استوار نگه داشتن ولتاژ برق در سیستم‌های صنعتی و صنایع بزرگ استفاده می‌شود. وظیفه اصلی استابلایزر صنعتی، کنترل تغییرات و نوسانات ولتاژ برق و تأمین ولتاژ پایدار و مطابق با استانداردهای تعیین شده است.

استابلایزرهای صنعتی معمولاً با استفاده از ترانسفورماتورها، قطعات الکترونیکی پیشرفته و سیستم‌های کنترل دیجیتالی عمل می‌کنند. آنها قادرند تغییرات ناخواسته در ولتاژ برق را تشخیص داده و با اعمال تعدیل‌های لازم، ولتاژ را در محدوده مشخصی نگه دارند.

استابلایزرهای صنعتی عمدتاً در صنایعی مانند صنعت برق، پتروشیمی، فولاد، خودروسازی، معدن، بیمارستان‌ها و سایر صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. این استابلایزرها علاوه بر حفظ ولتاژ برق پایدار، از خرابی و خسارت به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در این صنایع جلوگیری می‌کنند و به عملکرد صحیح آنها کمک می‌کنند.

استابلایزرهای صنعتی از لحاظ ظاهری و قدرت، انواع مختلفی دارند و می‌توانند به صورت ولتاژ تکفاز یا سه‌فاز، خطی یا سری، الکترونیکی یا مغناطیسی باشند. نوع استابلایزر صنعتی مورد استفاده بسته به نیازها و شرایط مورد استفاده در هر صنعت خاص تعیین می‌شود.

اطلاعات بیشتر ...